Підписатися на RSS

Тетяна Миколаївна Антипенко (Завалій), нар. 24 вересня 1981, — українська лижниця, що спеціалізується на лижних перегонах. Учасниця трьох зимових Олімпійських ігор (2006, 2010, 2014). Срібна призерка зимової Універсіади (2009). Майстер спорту України міжнародного класу.

Тетяна Завалій народилася у селищі міського типу Угроїди, що на Сумщині. До лижної секції потрапила, навчаючись у третьому класі. Втім, за словами самої Тетяни, їй завжди значно більше подобався футбол і лише відсутність футбольних секцій для дівчат завадили їй займатися саме цим видом спорту. Першим тренером юної спортсменки стала Світлана Байда.

На етапах Кубка світу Завалій дебютувала 14 лютого 2004 року. У січні 2006 року Тетяна вперше потрапила до чільної десятки спортсменів у змаганнях з естафети. Крім того вона має дотепер ще 4 потрапляння на етапах Кубка світу до 30 найкращих (усі в командних змаганнях; в індивідуальному заліку Завалій не підіймалася вище 40-го місця).

У 2006 році Тетяна вперше взяла участь у зимових Олімпійських іграх, що проходили в Турині. Вона змагалася за нагороди у чотирьох дисциплінах: 10 км класичною ходою, командний спринт, скіатлон 7,5+7,5 км та естафета. Лише у останній дисципліні їй вдалося зайняти 8 позицію у підсумковій таблиці, в усіх інших же Катерина високих результатів показати не змогла.

На зимовій Універсіаді 2009 в Харбіні Тетяна Завалій здобула срібну нагороду в естафетних змаганнях.

Зимові Олімпійські ігри у Ванкувері стали другими в кар'єрі української лижниці. Втім, результати, як і на минулих Іграх, були не найкращими. Слід відзначити лише доволі високе 21-ше місце Завалій у мас-старті на 30 км.

У лютому 2014 року спортсменка взяла участь у зимових Олімпійських іграх в Сочі, цього разу під новим прізвищем — Антипенко. 8 лютого Тетяна посіла 52 місце у змаганнях зі скіатлону, а 5 днів потому показала 30-й час у змаганнях на 10-кілометровій дистанції.